فتنه اخیر محصول اتحاد فکری کسانی بود که از خط امام زاویه گرفتند

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فتنه اخیر محصول اتحاد فکری همه کسانی بود که از خط و راه امام زاویه گرفته و دچار فساد اقتصادی و سیاسی شده بودند و جایی را برای مسئولیت در خط امام نمی‌دیدند.
به گزارش فارس، سرلشگر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران سخن می‌گفت با تشریح دلایل ادامه جنگ و نپذیرفتن آتش بس پس از فتح خرمشهر و نیز اقدام دشمنان خارجی و داخلی نظام از ابتدای انقلاب تا رحلت امام و پس از آن گفت: از طرفی قدرت‌‌های بزرگ در ایام دفاع مقدس بحث آتش بس را پس از پیروزیهای مکرر رزمندگان اسلام مطرح می‌کردند و از آن طرف به تجهیز و پشتیبانی همه جانبه صدام می‌پرداختند.
وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس کمتر کسی از انقلاب اسلامی در دنیا دفاع می‌کرد، افزود: به طور مثال فرانسه به صدام هواپیما و موشک می‌داد و آلمان‌ها نیز برای آنها بمب‌های شیمایی را فراهم می‌کردند و آمریکایی‌ها هواپیما و رادار‌های شناسایی را در اختیار صدام می‌گذاشتند و حتی مصر و اردن نیز برای آنان مهمات تهیه می‌کردند.
سرلشگر فیروزآبادی با تاکید بر اینکه دشمنان می‌خواستند انقلاب اسلامی را که چراغ راه مردم دنیا بود خاموش کنند،گفت: فتح خرمشهر موجب اقتدار ایران در سراسر جهان شد.
وی همه افتخارات نظام اسلامی را برگرفته از دفاع مقدس دانست و با اشاره به دلایل ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر اظهار داشت: اگر ما پس از فتح خرمشهر آتش‌بس پیشنهادی آنها را می‌پذیرفتیم، چیزی به دست نمی‌آوردیم چرا که زمین‌های ما هنوز در اشغال دشمن بود و آنها می‌توانستند به فتنه‌های خود علیه ما ادامه دهند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر تنبیه متجاوز بود، متذکر شد: اگر جنگ پس از فتح خرمشهر ادامه پیدا نمی‌‌کرد روح مقاومت ملت ایران تداوم نمی‌یافت و صدام ذلیلانه شکست نمی‌خورد و امروز ایران همچنین در مقابل استکبار جهانی بازدارندگی نداشت.
وی اقتدار، پیشرفت در مهندسی دفاعی، تولیدات گسترده علمی و پیروزی‌های سیاسی را ناشی از مقاومت رزمندگان اسلام در برابر صدام و همه حامیان شرقی و غربی خود عنوان کرد و گفت: مستکبرین عالم پس از جنگ متوجه شدند که نمی‌توان با ایران طرف شد و همه پیروزی‌های امروز ملت ایران در صحنه‌های سیاسی جهان مرهون فداکاری‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان و خانواده معظم شهدا است.
این مقام عالی رتبه نظامی کشورمان در ادامه با اشاره به طراحی‌های دشمنان خارجی و داخلی نظام اسلامی پس از جنگ یادآور شد: پس از آنکه جنگ با هدایت‌های امام تمام و اداره کشور مجدد آغاز شد، دشمنان همه طراحی‌های خود را برای دوران پس از امام گذاشتند در حالی که همگان دیدند که امام (ره) با عزت به لقا‌ءالله پیوست و ملت ایران ظرف کمتر از ٢۴ ساعت جانشین شایسته امام را تعیین و ثبات انقلاب را تضمین کرد.
وی با بیان اینکه آغاز جنگ نرم از زمان تصمیم خبرگان برای جانشینی امام در کشور آغاز شد، خاطرنشان کرد: کسانی که به دنبال انحراف و سپس نابودی انقلاب بودند از طرف نهضت آزادی تغذیه می شدند و رهبر آنان با بهانه‌ای هدایت دانشجویان را به سمت آمریکا در دست گرفت و یکسری افرادی که منافقانه نهضت امام را پذیرفته بودند تحت تاثیر افراد وابسته به این جریان قرار گرفتند.
سرلشگر فیروز‌آبادی ادامه داد: در مرحله‌ای این افراد گفتند که پس از امام باید اصلاحات صورت گیرد و رفته رفته موجب تغییر در خط امام و مشکلات معیشتی فراوان برای مردم شده‌اند و فاصله فقر و غنا را در کشور زیاد کردند.
وی سپس تاکید کرد: این جریان پس از همه اقدامات خود، با ایجاد جریان سیاسی به اسم "مشارکت " به دنبال حذف فکر امام و پایان خط انقلاب اسلامی بود اگر چه مردم هیچ گاه توهین به ارزش‌های مکتبی را تحمل نکرد و دلسوزان انقلاب برای انتخابات آینده این مقطع به کسی رای دادند که به دنبال معرفی عدالت، مهرورزی، خط امام و خدمت بود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با یاداوری این مطلب که در آن مقطع این جریان از انحراف و عوض کردن خط امام بسیار ناامید شد، گفت: این جریان پس از ناامیدی با عصبانیت برای انتقام برآمدند و فتنه اخیر محصول اتحاد فکری همه کسانی بود که از خط و راه امام زاویه گرفته و دچار فساد اقتصادی و سیاسی شده بودند و جایی را برای مسئولیت در خط امام نمی‌دیدند.
وی مردم را به هوشیاری فراخواند و متذکر شد که اگر چه فتنه گران سیاست خود را تعدیل کرده‌اند اما می‌خواهند سیاسی کاری کنند و ممکن است آنهایی که به دنبال کودتای مخملی بودند دوباره بر آنها سوار شوند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خاتمه به مردم اطمینان داد که روحانیت، مراجع، نیروهای مسلح و مردم پشت سر ولایت بوده و راه خط امام را ادامه خواهند داد.

 

/ 0 نظر / 2 بازدید