دون کیشوت فراری برجک جریان نفاق و سران فتنه را پراند

اکبر گنجی با سخنان اخیر خود درباره آشفتگی هویتی و تشکیلاتی جنبش سبز و تاکید بر اینکه رأی موسوی در نظرسنجی های انتخاباتی از احمدی نژاد کمتر بود، آب به لانه شیطان صفتان اپوزیسیون گرفت.
وی هفته گذشته طی سخنانی تصریح کرده بود جنبش سبز فاقد تشکیلات، هویت و هدایت مشخص است و به این معنا اساساً «جنبش اجتماعی» نیست و اگر بخواهد تعریف شود، نیروهای باقی مانده آن هم دچار ریزش می شوند. این ضد انقلاب فراری همچنین به استناد نظرسنجی های انجام گرفته - از جمله موسسه نظرسنجی وابسته به حسین قاضیان از عناصر نزدیک به حزب مشارکت- تاکید کرده بود رأی موسوی در سراسر کشور از احمدی نژاد پایین تر بود و او فقط در تهران و در 10 روز آخر از احمدی نژاد پیش افتاد.
این سخنان که به معنای دروغ و بی پایه بودن تحرکات یک سال گذشته فتنه گران بود، با اعتراض ها و واکنش های تند در محافل انقلاب مواجه شد. چندان که علی کشتگر از سران گروهک منحله فدائیان خلق که اکنون ژست لیبرال-دموکراسی به خود گرفته، در سایت گویانیوز گنجی را متهم به تفرقه افکنی در میان اپوزیسیون کرد.
کشتگر نوشت: جنبش سبز جبهه ای از عناصر مردد و مسئله دار نظام و نیز کسانی که هنوز در توهم اصلاح جمهوری اسلامی هستند شروع می شود و تا طرفداران جدایی دین از سیاست و سکولاریسم امتداد می یابد. این جنبش در اعتراض به تقلب بود و معلوم نیست در این شرایط چرا آقای گنجی این شبهه را القا می کند که آرای احمدی نژاد بیش از موسوی بوده است.
وی با عصبانیت می افزاید: طبق تحلیل گنجی، آنها که به خیابان آمدند و گفتند رأی من کو، بیهوده و به غلط احساس غبن و خیانت می کردند و برای حمایت از نامزدی که در سراسر ایران کمتر از احمدی نژاد رأی آورده بود، به خیابان آمدند. وقتی مخالفان، مسئله تقلب را مهم ترین ادعای خود کرده اند، منظور گنجی از این حرف ها چیست؟... حالا 16 ماه پس از آن اتفاقات، کشف می شود که رأی احمدی نژاد از موسوی بیشتر بوده است. گویی همان گونه که روزنامه کیهان بارها نوشته، موسوی که در ساعات پایانی رأی گیری خود را برنده قطعی انتخابات اعلام کرد، دچار توهم شده بود و تحت تاثیر آمار و اطلاعات دروغینی که از منابع مشکوک به او می رسید، قرار داشت.
این گروهکی ورشکسته با اذعان به اینکه «ما طرفدار تحریم انتخابات بودیم اما مردم به طور گسترده در انتخابات شرکت کردند» می نویسد: باید به نقد تحلیل های خود بنشینیم نه آن که یکی به نعل و یکی به میخ بزنیم. اینکه موسوی بیش از احمدی نژاد رأی داشته و حکومت آرای وی را به حساب احمدی نژاد گذاشته، مهم ترین بخش از ادعانامه جنبش بود. چرا آقای گنجی این ادعا را زیر سوال می برد؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟»!
یادآور می شود موسوی و فتنه گران همسو با وی در روز رأی گیری (٢٢ خرداد ٨٨) مدعی شده بودند براساس آرای ریخته شده در صندوق ها قریب ٣٠ میلیون رأی به دست آورده اند اما هنگامی که قرار شد برای رسیدگی به ادعای تقلب، ١٠ درصد صندوق ها به طور تصادفی بازشماری شود، همین حضرات با علم به اینکه واقعیت انتخاب مردم چیست - و براساس پروژه از پیش طراحی شده آشوب و به هم زده قواعد دموکراسی- اعلام کردند حاضر به پذیرش بازشماری نیستند و اردوکشی خیابانی و گردن کلفتی و دیکتاتوری را با حمایت آمریکا و برخی دولت های اروپا جایگزین تسلیم در برابر جمهوریت و قانون کردند.
پیش از این محمدعلی ابطحی معاون خاتمی تصریح کرده بود که تقلب، صرفاً اسم رمز آشوب بود و تقلب معنا نداشت. همچنین ویدئویی از تاج زاده در اینترنت منتشر شده که او خطاب به صفایی فراهانی و رمضان زاده می گوید «برای بنده که تجربه انتخابات رو دارم، می دونم که تقلب نشده. ممکنه یکی دو میلیون عقب جلو بشه ولی ما نتیجه انتخابات رو باختیم. حالا به جای ٢۵ میلیون و ١۴ میلیون، شده باشه ٢۴ میلیون و ١۵ میلیون مثلاً. ما انتخابات رو باختیم».

/ 0 نظر / 3 بازدید