کاریکاتور موسوی و بیانیه سیصدم


این کاریکاتور که توسط نیک آهنگ کوثر، کارتونیست روزآنلاین طراحی شده بود با اعتراض  سایت ها و رسانه های موسوم به اصلاح طلب و استقبال آحاد مردم روبرو شد

تنها ۲۴ ساعت پس از انتشار کاریکاتوری از میرحسین موسوی(در حال نوشتن بیانیه شماره سیصدم!) در سایت روز آنلاین، این سایت اقدام به حذف این کاریکاتور کرد.

این کاریکاتور که توسط نیک آهنگ کوثر، کارتونیست این سایت طراحی شده بود با اعتراض وسیع سایت ها و رسانه های موسوم به اصلاح طلب روبرو شد و از جمله در سایت بالاترین که اعضای فعال آن را معمولا" طرفداران خارج از کشور موسوی تشکیل می دهند، در دو روز گذشته لینک ها و کامنت های بسیاری برعلیه این کاریکاتور و نیک آهنگ کوثر منتشر شده است.

نیک آهنگ کوثر در پاسخ به این انتقادات در وبلاگ خود نوشته است: «فهمیدم طرح دیشبم باعث ناراحتی بیش ازحد اندک طرفداران موسوی شده است. آنها چیز دیگری می‌بینند، من چیز دیگری. من حقایق را می بینم و آنها ظواهر امر را. اختلاف نظر یک ارزش است. اما، چرا بعضی از دوستان ناراحتند؟ یکی از دلایل را باید در نامه تاج‌زاده جستجو کرد. کسانی که این همه سال سکوت در برابر خراب‌کاری‌های دهه ۶۰ را ارزش می‌پنداشتند، الان زیر علامت سوالند...می‌خواهند بازی را منحرف کنند تا کسی از آنها چیزی نپرسد.اتفاقا این انحراف برای عدم طرح سوال است. سوال از کسانی که باید پاسخگوی بسیاری از مسائل باشند.باید از دوستان پرسید که علت سکوت و توجیه سکوت ... چه بوده؟سوال کنید…باید جواب بدهند…» چرا کاری را که اسرائیل و غرب نتوانست برای آسیب به نظام بزند از جانب کسانی انجام شده و می شود که خود را دوست نظام و طرفدار خط امام  جا می زدندو با عوامفریبی کامل و دغل بازی افکار مردم را فریب دادند. حال پریشان حالی این آقایان را از خودشان باید پرسید و  به آنها گفت که راهی که می روید به ترکستان است ای...

در حالی که در فضای مجازی بحث بر سر زمینه هایی که این کارتون به آنها اشاره می کرد ادامه داشت، شب چهارشنبه این کارتون جنجالی از سایت روز آنلاین حذف شد.

سایت روزآنلاین توسط گروهی از روزنامه نگاران روزنامه های زنجیره ای که در سالهای اخیر به خارج از کشور گریخته اند و با منابع مالی مشکوک اداره می شود که در میان آنها ابراهیم نبوی (جرس) و مسعود بهنود ( جاسوس و وطن فروش دربی بی سی) نیز حضور دارند.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید