دو خبر داغ و پخته شده از وادی هنر و سینما

فرج الله سلحشور گفت:  خانه سینما با دعوت از هنرمندان ضداسلام و سازندگان فیلم ۳۰۰ به ایران که هیچ سنخیتى با اسلام و انقلاب ندارند و همچنین حرکت در مسیر خوشایند این افراد چهره واقعى خود را نشان داده است.  
سلحشور با تاکید بر اینکه انتقادات بنده از سینما و سینماگران فقط شامل ۱۰ درصد از آنان است ، نه همه آنها ادامه داد:  من فقط تعداد کمى از هنرمندان را قشر وابسته،  آلوده و فاسد مى دانم و معتقدم اگر این افراد که متا سفانه دچار فساد مالى،  اخلاقى و وابستگى به خارج از مرزها دارند کنار گذاشته نشوند،  کلیت سینما را نابود خواهند کرد در حالى که بقیه سینما را بنده تایید مى کنم و آنها را هنرمندان با تجربه و استخوان خردکرده اى مى دانم که خیلى کارایى دارند و بنده و دیگر کارگردانان هم از این قشر براى فیلم هایمان استفاده مى کنیم و این نشان دهنده بازدهى مفید آنان است اما متاسفانه در شرایط موجود همین ۱۰ درصد باعث شدند که کل مجموعه از کارایى خارج شوند و خروجى آنان منفى باشد.
پارتی شبانه هنرپیشه‌ها در منزل سفیر

پس از مشخص شدن دخالت‌های آشکار سفارتخانه‌های غربی به ویژه انگلیس و فرانسه در حوادث اخیر، ‌ مسؤولان این سفارتخانه‌ها قصد دارند با شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی، ‌ اطلاعات خود را از وضعیت ایران کامل‌تر کنند. در تازه‌ترین اقدام، ‌ یکی از سفرای کشورهای اروپایی چندی پیش با دعوت از حدود 100 نفر از هنرمندان ایرانی اقدام به برگزاری جشنی مبتذل در خانه خود کرده است. بنابراین گزارش، ‌ سفیر این کشور که به مانند سفارت انگلیس نقش گسترده‌ای در آشوب‌های اخیر تهران داشته، ‌ در حاشیه این جشن ضمن بیان سخنانی با اشاره به نزدیکی فرهنگ و هنر مردم کشورش با ایرانیان، ‌ خواستار همکاری نزدیک با هنرمندان ایرانی شده است. بنابراین گزارش، ‌ این جشن که در خیابان نوفل لوشاتوی تهران برگزار شد تا ساعت 4 صبح ادامه داشته و حاضرین در آن ضمن مصرف مشروبات الکلی به رقص و حرکات مبتذل در حضور آقای سفیر پرداختند. در بین شرکت‌کنندگان، ‌ برخی چهره‌های مشهور سینما و تلویزیون که سابقه حضور در فیلم‌ها و سریال‌های طنز را دارند حضور داشتند. طبق اخبار تأیید نشده کلوتیلد ریس، ‌ تبعه فرانسوی که در حوادث اخیر بازداشت شده بود نیز در این برنامه حضور داشته است. گفتنی است استفاده از محبوبیت چهره‌های مشهور سینما و تلویزیون، ‌ و ترویج و تبلیغ مقاصد خود از طریق آنها، ‌ همواره ابزاری برای گروه‌ها و جریانات سیاسی، بویژه در کشورهای جهان سوم بوده است.

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
karim.ahmadi

باسلام: این کلمه هنر و هنرمند و هنرپیشه هم برای ما مشکلی شده است. ما اصولا هنوز به درستی معنای هنر را نمی دانیم که به یک عده دلقک و بازیگر(بازهم یعنی دلقک) هنرمند و هنرپیشه می گوییم. هنر را ابتدا باید تعریف کرد تا معلوم شود که هنر چیست و هنرمند و هنر پیشه کیست. هنر به یک کار برجسته می گویند که از کسی صادر شود که همان کار به تنهایی از عهده دیگران برنمی آید (به تنهایی نه با آن همه عوامل پشت صحنه و آرایش و مخارج فلان و بهمان) و ساخته نیست. مثل کفاشی دستدوز مثل معرق کاری مثل نقاشی های متعهد مثل قلمکاری و قلمزنی مثل شاعری (شاعری متعهدانه )و خطاطی و ... ولی بقول آن شاعر کردستانی: در زمانی که هنرمند به مطرب گویند خاک عالم به سر مردم صاحب هنر است.