ذوق‌زدگی از دیدن آمریکایی‌ها تبدیل به عادت زنجیره‌ای‌ها شده؟

این روزنامه‌ها با تیترهای بزرگی نظیر «اشتیاق آمریکایی برای پایان تحریم»، «تجار غربی برای سفر به ایران از یکدیگر سبقت می‌گیرند»، «اولین سفر هیئت تجاری 22 نفری آمریکا به ایران پس از انقلاب»، «تجار آمریکایی آمدند، سوئیسی‌ها در راهند» و... سعی کرده‌اند لغو تحریم‌ها را تداعی کنند حال آن که مشابه همین رفتار فاقد محتوا و به دور از واقعیت را مهر و آذر سال 92 به هنگام اعلام و اجرای توافق ژنو نیز داشتند و مدعی بودند با آن توافق تحریم‌ها از هم فرو پاشیده و هیئت‌های فرانسوی و.... در راهند یا پروازهای هوایی میان ایران و آمریکا برقرار می‌شود اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد و آن روز- مانند همین روزها- مقامات ارشد دولت آمریکا بارها و به تصریح اعلام کردند شالوده رژیم تحریم‌ها سر جای خود باقی می‌ماند. در عین حال رژیم آمریکا در طول 18 ماه گذشته بیش از 100 بار اشخاص حقوقی و حقیقی را با ادعای عبور از تحریم‌ها مجازات کرد. 
روزنامه نیویورک تایمز که مستند نشریات زنجیره‌ای درباره سفر اخیر گروه 22 نفره آمریکایی‌هاست در گزارش خود از قول دیک‌سیمون که مؤسس سازمان رؤسای جوان است نوشت: ما جهانگرد هستیم، اما به طور طبیعی بسیاری از مدیران شرکت ما، پتانسیل مشغول شدن به تجارت در اینجا را دارند، زیرا آنها کسب و کارهای بسیار مهمی را رهبری می‌کنند.
نیویورک تایمز البته می‌افزاید: شرکت‌ها هنوز قبل از اینکه به طور جدی به سرمایه‌گذاری در ایران بیاندیشند، منتظر توافق نهایی هستند. سیمون یکی از اعضای گروه مذکور گفت: در حقیقت ما اجازه سرمایه‌گذاری در ایران را نداریم.
 فایننشال تایمز و نیویورک تایمز تصریح می‌کنند این هیئت با ویزای توریستی به ایران سفر کرده‌اند.
یک دیپلمات غربی به فایننشال تایمز می‌گوید: تجار و سرمایه‌گذاران آمریکایی باید تا انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور منتظر بمانند.
یادآور می‌شود جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید برای چندمین بار تصریح کرد: ساختار تحریم‌ها علیه ایران حفظ خواهد شد. او همچنین می‌گوید ایران باید به بازرسی‌های سرزده تن دهد و تعهدات مهم را انجام دهد، سپس روند کاهش تحریم‌ها آغاز می‌شود!
نشریات ذوق‌زده‌ از سفر گردشگران آمریکایی، طی 10 روز اخیر با فاصله گرفتن از ذوق‌زدگی اولیه بر سر بیانیه لوزان تصریح کرده بودند که نباید به توقعات بیجا درباره مذاکرات هسته‌ای دامن زد.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------

ملت بزرگ و هوشیار جنایات آمریکا علیه ایران اسلامی راهرگزفراموش نخواهد کرد و باید تاوان این رفتارهای غیر انسانی خود را بدهند: 100 سال جنایت علیه ملت ایران، تحریم ظالمانه 37 ساله ایران ، سرقت و چپاول هزاران میلیارد ثروت ملت ایران، کودتا و حمایت از گروهکهای آدم کش و منافقین و داعش، راه اندازی جنگ عراق علیه ایران و صدها هزارشهید و جانباز، ناامن کردن کشورهای اسلامی و حمایت ازسگ زنجیری و کودک کش اسراییل، حمایت از دیکتارتورهای منطقه اعم از عربستان و بحرین ، راه اندازی جنگ و مسلمان کشی در کشورهای اسلامی و...

و البته مردم شهید داده و با بصیرت ایران با دقت رفتارهای جاده صاف کن ها ، ستون پنجمی ها، نفوذیها، وطن فروش ها را زیر نظر داشته و خواهد داشت و جمله امام عزیزمان را از یاد نخواهند برد که دستوراکید دادند:

نگذارید انقلاب به دست نامحرمان و نا اهلان بیفتد

 

/ 0 نظر / 21 بازدید