محسن رضایی: نخبگان سیاسی بیش از این از ملت عقب نمانند

محسن رضایی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره بصیرت مردم و خنثی کردن فتنه سال ٨٨ تاکید کرد: ملت ایران در آن حوادث بهتر از برخی نخبگان عمل کرد و نخبگان باید خود را به قافله مردم برسانند.
رضایی که در فتنه سال گذشته پس از چند ماه، حساب خود را از فتنه گرانی چون موسوی و کروبی جدا کرد و به انتقاد از آنها پرداخت، طی یادداشتی در روزنامه «ملت ما» نوشت «استقبال تاریخی مردم قم از رهبر معظم انقلاب و استقبال ملت لبنان از رئیس جمهور محترم ایران، دو حادثه مهم در شرایط سیاسی و بین المللی کشورمان به شمار می آید. این دو حادثه چند پیام مهم را در بردارد:

١- ملت ایران به طور کامل احیا شده است و با شعور و اراده قوی در داخل و خارج از ایران نقش آفرینی می کند.

٢- ملت ایران در داخل با محوریت رهبری، انسجام و اقتدار خود را نشان می دهد و در خارج از کشور نفوذ و اعتبار خود را به نمایش می گذارد.

 ٣- ملت ایران مانند یک انسان کامل دارای درک و شعور و مصلحت اندیشی است و تدبیر سیاسی خود را در کنار بصیرت خویش بروز و ظهور می دهد. هر دو حادثه فوق موجب شگفتی مجدد غرب از انسجام و نفوذ ملت ایران در داخل و خارج شده است و غرب توپ را در میدان خود می بیند.
وی می افزاید: اگر به گذشته نزدیک مراجعه کنیم، می بینیم که این شعور و اراده ملت ایران یک بار دیگر پیرامون ولایت و امامت امام حسین(ع) در ٩ دیماه به ظهور رسید. در آن برهه حساس نیز پس از٧ ماه که اکثریت سیاسیون کشور منفعل شده بودند و دولتمردان نیز حوادث داخلی را نتوانستند به کنترل درآورند، ملت ایران به صحنه آمد و به ناامنی ها و اغتشاشات پایان داد و حماسه ای بزرگ را رقم زد. جالب این است که پیشگامی ملت ایران از نخبگان سیاسی کشور تا امروز ادامه یافته است. ملت بزرگ ایران به خوبی درک می کند که در شرایطی که کشور از سوی غرب تحریم و تهدید شده است، پرداختن به دلخوری ها و مسائل شخصی و گروهی، حتی اگر حق هم باشد، نادرست است. رسیدن ملت ایران به این حد از ادراک سیاسی و عزم ملی بیانگر آن است که افق روشن و امیدبخشی فراروی کشور ما قرار دارد. بنابراین، بهتر است که نخبگان سیاسی که تماشا را بر حضور سیاسی در صحنه ترجیح داده اند، بیش از این از ملت ایران عقب نمانند و خود را به قافله ملت ایران برسانند و افراط گرایی موجود نباید بهانه ای برای این اقدام آنان تلقی شود هرچند که افراط گرایی هم معلول تماشاچی شدن آنها و خالی کردن صحنه بوده است.
رضایی تاکید کرد که مردم در موضوع وحدت نیز جلوتر از نخبگان حرکت کرده اند و « ضرورت امروز حرکت جمعی است که نه تنها انسجام ملی ما را دربر دارد بلکه دستاوردهای بزرگتری برای ما به ارمغان می آورد. البته حرکت باید صادقانه باشد، اعتراف به اشتباهات و همراهی با مردم و نظام در این حرکت جمعی بسیار مهم است.»

/ 1 نظر / 3 بازدید
ازدواج

با سلام و احترام وبلاگ جالب و متفاوتی دارید در صورت تمایل مشتاق تبادل لینک هستم با ارزوی موفقیت[گل]