هاشمی رفسنجانی: هیچ نظیری برای رهبر انقلاب وجود ندارد

هاشمی رفسنجانی در دیدار اخیر بادامچیان نماینده تهران در مجلس با وی، مواضعش را در خصوص ولایت فقیه، رهبر انقلاب، وقف اموال دانشگاه آزاد و فرزندانش بیان کرده است.
اسدالله بادامچیان عضو ارشد حزب مؤتلفه و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مشرق، با تأکید بر اینکه دیدارش با هاشمی رفسنجانی یک دیدار خصوصی بوده است، گفت: در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله مسائلی که در جامعه درباره ایشان مطرح است و لزوم تبیین این مسائل بصورت شفاف مطرح شد.
وی ادامه داد: در مسأله وقف دانشگاه آزاد ایشان گفتند؛ من اصل ولایت فقیه را که خودمان سالها مبلغ آن بودیم را کاملا قبول دارم و اصولا رهبری فعلی انقلاب را شخصی می دانم که هیچ نظیری برای ایشان نیست و هرگونه تضعیف ایشان را حرام می دانم. بادامچیان تصریح کرد: آقای هاشمی در این دیدار گفتند که «درباره وقف اموال دانشگاه آزاد از نظر فقهی معتقد بودم که اموال قابل وقف کردن است اما بعد از نظر صریح ایشان من حتی نظر خودم را در جایی نمی گویم و همان نظر را پذیرفته ام.» به گفته بادامچیان هاشمی در این دیدار اعلام کرده که راجع به سایر مسائل هم معتقد است که ولایت فقیه نباید تضعیف شود.
نماینده تهران در مجلس در پاسخ به سؤالی درباره مطرح شدن مسائلی مربوط به فرزندان هاشمی رفسنجانی در این دیدار اظهار کرد: این مسائل خصوصی است و در هیچ جای دنیا چه در حقوق اسلام و دیگر کشورها پدر را به جای پسر محاکمه نمی کنند؛ البته بلاتشبیه عرض می کنم امام دهم هم فرزندشان جعفر کذاب بود اما کسی به این دلیل ایشان را مؤاخذه نمی کند.
بادامچیان در پاسخ به این سؤال که آیا نباید به سؤال افکار عمومی درباره موضع آقای هاشمی درباره اقدامات فرزندانش پاسخ داده شود، خاطرنشان کرد: این جلسه خصوصی بود و حرفهای ما در این زمینه نیز بحث های خصوصی من و ایشان بعد از ۵٠ سال رفاقت بود.

/ 0 نظر / 5 بازدید