کلمه سبز

عبداله رمضان زاده: سندی برای تقلب نداشتیم فقط می خواستیم مردم را تحریک کنیم
نویسنده : - ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٩

عبدالله رمضان زاده با بیان اینکه ادعاهای ما درخصوص تقلب در انتخابات فاقد سند و صرفاً برای تحریک افکار عمومی بوده است، گفت: تصور می کردیم اگر مشارکت مردم بالاتر برود، به نفع موسوی خواهد بود.
رمضان زاده در اظهارات اخیر خود تأکید کرده است ما در تحلیل های خود فقط به آنچه که باب میلمان بود، توجه نشان می دادیم و به عنوان مثال، در جلسات، کمترین بحث درخصوص رأی شهرهای کوچک و روستاها شد.
وی همچنین افزوده است: تصور می کردیم در صورتی که مشارکت مردم در انتخابات بالا رود، این مسئله به نفع موسوی است، در حالی که وقتی مشارکت 85 درصدی رخ داد، در نتایج اعلامی، واقعیت روشن شد.
قائم مقام حزب مشارکت درخصوص ادعای تقلب در انتخابات گفته است، ما سند قابل توجهی که حاکی از تقلب سازمان یافته باشد، در اختیار نداشتیم و به جز تخلفات جزیی، بیش از 40 هزار ناظری که بر سر صندوق ها داشتیم، مواردی را که با استناد به آن، بتوان کلیت انتخابات را زیر سوال برد، موجود نبود.
وی تأکید کرده است با توجه به سوابق اجرایی ام در استانداری و دولت سابق اطمینان داشتم که جابجایی آرا، نهایتاً در حدود 500 هزار رأی خواهد بود و با توجه به سیستم های موازی نظارتی، عملاً امکان تخلف بیش از این عدد، به ویژه در شهرهای بزرگ وجود ندارد.
رمضان زاده همچنین با اظهار ندامت از فراخوان مردم به خیابان ها، این رویه را موجب ایجاد جو بی اعتمادی و درگیری در جامعه دانسته و گفته است فراخواندن مردم به خیابان ها مانند سم است. وی درخصوص سند موسوم به »تأملات راهبردی حزب مشارکت» نیز که تدوین آن، سال گذشته در این حزب به پایان رسیده است، خاطرنشان کرده است: ما نباید وارد این مسائل می شدیم..


comment نظرات ()